Всі новини

04.02.2020

Олексій Кириченко: «Мене, як головного тренера збірної, в Кончі-Заспі все влаштовує».

Олексій Анатолійович Кириченко (головний тренер збірної України).

31 січня 2020 року. Конча-Заспа. Чемпіонат України з веслування на ергометрах.

Ми зараз знаходимося на чемпіонаті України з веслування на ергометрах. У попередні роки довга дистанція була 6000 метрів. На цьому чемпіонаті, вперше, спортсмени долатимуть 5 кілометрів. З чим пов'язана така заміна?

Це пов'язано з тим, що зараз всі провідні країни проводять свої зимові чемпіонати саме на дистанції 5 км. Щоб йти в ногу з часом і порівнювати наші показники з показниками спортсменів провідних країн світу, ми теж вирішили проводити гонку саме на дистанції 5000 метрів. По закінченню цих змагань ми матимемо необхідну інформацію для аналізу. І зрозуміємо: на якому ми рівні щодо кращих спортсменів світу. І над чим нам треба працювати.

У попередні роки зимовий чемпіонат України серед дорослих проходив в місті Миколаїв. В цьому році, вперше, зимові змагання проводяться в Кончі-Заспі на Олімпійській базі. Оцініть рівень проведення цьогорічних змагань. Які плюси і мінуси у Кончі-Заспи в порівнянні з Миколаєвом?

Для чого ми зважилися на цей експеримент і проводимо змагання в Кончі-Заспі? Груднево-січнева підготовка збірної України проходила на цій базі. І буквально через три дні команда їде «на воду», на 
веслувальний збір. Щоб зменшити переїзди з міста в місто (так як збірна перебувала тут), вирішили проводити перегони в Кончі-Заспі.
Спортсмени візьмуть участь в цих змаганнях і післязавтра, звідси, вони вилітають на веслувальний збір. Один з плюс я вже згадував. Це логістика. Другий плюс в тому, що тут в одному комплексі зібрані і відновлювальні кабінети, де після навантаження спортсмени можуть отримати необхідні процедури. І харчування знаходиться близько. А також в цьому комплексі знаходиться житло спортсменів. Все поруч. Я вважаю це дуже великий плюс. Також є ще один важливий момент. Крім збірної, сюди зручно добиратися нашим спортсменам з регіонів. По дорозі до Миколаєва
погані дороги. А також - до Миколаєва не часте залізничне сполучення (туди ходять мало потягів). А Київ - це, все-таки, столиця України. І сюди з усіх регіонів України простіше добиратися. Щодо мінусів ... Мене, як головного тренера збірної, тут все влаштовує. Організація змагань, зал, тренажери ... Тому, якихось явних мінусів я тут не бачу.

У минулому році, на чемпіонаті світу, збірна України виступила невдало. Поки немає олімпійських ліцензій. Але ще будуть шанси їх завоювати. Розкажіть, на яких змаганнях це можна буде зробити і на які екіпажі ви розраховуєте?

Перший наш відбір - це європейська кваліфіціонная регата, яка пройде в Варезе (Італія) 27-29 квітня. Ця регата буде проводитися вперше. Там ми плануємо участь нашої жіночої одиночки і чоловічого екіпажу легкої ваги (на цій регаті змагатимуться лише одиночки і двійки парні легкої ваги). Основні наші екіпажі братимуть участь у традиційній кваліфікаційної олімпійської регати в Люцерні (Швейцарія). Вона пройде 17-19 травня. Ми плануємо участь таких команд: чоловіча і жіноча четвірки парні. А також чоловічий четвірки розпашній без стернового. Це попередній перелік екіпажів. А вже на першому зборі, який буде проходити в Іспанії, ми конкретніше визначимося з екіпажами. Тому що у нас ще є жіноча двійка розпашна без стернової. У 2019 вона була за крок від завоювання ліцензії. Зараз спортсменка Олена Буряк (яка сиділа в цій двійці) претендує на відбір до четвірки парної. А її напарниця по двійці, Оксана Голуб, показала на цих змаганнях хороші результати на веслувальному ергометрі. Тому ми на першому зборі визначимося: хто може претендувати в пару до Оксани Голуб в двійці.

Якщо жіноча одиночка і чоловіча двійка парна легкої ваги не візьмуть ліцензію на європейській кваліфікаційної регаті - братимуть вони участь в Люцерні?

Я відповім так. Вони зроблять все можливе, щоб потрапити на Олімпіаду з першого добору.

Як і де буде проходити підготовка збірної України до олімпійських кваліфікаційних регат?

З 5 по 29 лютого у нас запланований збір в Іспанії. Куди зараз команда вилітає. Після закінчення цього збору команда на п'ять днів повертається додому. 7 березня збірна знову летить в Іспанію на збір. Після закінчення іспанського збору в парному веслі будуть скомплектовані чоловічі і жіночі двійки парні. І команда переїжджає в Сабаудію (Італія) на перший етап Кубку світу. Там пройде відбір в четвірки. Наші спортсмени братимуть участь в двійках парних. По закінченню Кубку світу ми повертаємося додому. Беремо участь в Дніпрі в Кубку України пам'яті Віктора Швеця вже сформованими екіпажами. Після закінчення Кубка України збір в Дніпрі. І вилітаємо в Люцерн на олімпійську відбіркову регату.

Спілкувався - Віталій Клишко.