Академічне веслування – технічно складний вид спорту і лише після першого тренування можливо зрозуміти, що візуально доступні рухи в човні, на практиці є досить складними. В юнацькому віці головним завданням тренера  є щоденна робота, яка пов’язана з технічною складовою атлета  та його корисною динамікою у човні.

   Саме від тренерського таланту і його особистої праці  залежить фундамент юного спортсмена на Олімпійське майбутнє. Щоденні тренування, великі фізичні навантаження, збалансований режим є основними складовими високого результату.

   Професійним атлетам відомо, які об’єми  тренувань потрібні задля виправлення будь-якої технічної помилки та як важко ведеться боротьба за кожну секунду на дистанції.

ПРИРОДЖЕНИХ  АТЛЕТІВ НЕ  ІСНУЕ  (Торр Нільсен).

МИЛІ РОБЛЯТЬ ЧЕМПІОНІВ   (Стив Ферберн).  

   Основним завдання тренерського складу  є можливість протягом тривалого часу поєднувати тренування талановитих спортсменів  та їх навчання.  

   В Україні працюють «Спеціалізовані навчальні заклади спортивного профілю».  Професійний тренерський склад (спеціалізованих центрів підготовки) є першим кроком до спортивного досягнення і першою сходинкою в спортивній кар’єрі. В зазначених центрах підготовки, працюють тренери вищої категорії.

 

Спеціалізовані навчальні заклади спортивного профілю.

Центр підготовки

Кількість учнів

Кількість штатних тренерів

Кількість позаштатних тренерів

Контакти 

Адреса

 

Броварське ВУФК

12

0

2

 

 

Дніпропетровське ВУФК

60

3

10

 

 

Запорізький ОІСІТ

13

1

2

 

 

Київський спортивний ліцей – інтернат 

40

4

2

 

 

Київ «Республіканське» ВУФК

20

1

2

 

 

Миколаївське Вище Училище Фізичної Культури

75

8

 

 

 

Харківське Державне вище училище фізичної культури

20

1

2

 

 

Херсонський спеціалізований навчально-виховний комплекс спортивного профілю

64

8

3

 

 

 

  Безкоштовне харчування, забезпечення спортивною екіпіровкою, безкоштовне навчання і проживання, регулярні навчально-тренувальні збори.